Välkommen Gäst. Var snäll och logga in eller registrera dig som ny medlem.
2026-05-01, 21:52:25
Ingen Avatar
Startsida Hjälp Kalender Galleri Arcade Logga in Registrera
Nyheter: MP's med Daniel Helldén i spetsen och S/V/FI i släptåg, krig mot moped klass 1 och uppåt i Stockholm med förorter, läs mer här --- >>--> http://www.scooterforum.se/forum/index.php/topic,1540.0.html

+  Scooter Forum
|-+  Övrigt
| |-+  Snackoteket
| | |-+  Reflektion,
0 Medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne. « föregående nästa »
Sidor: [1] Skriv ut
Författare Ämne: Reflektion,  (läst 3667 gånger)
tomas
Admin-tomas
MC Scooter 800cc (Guru Medlem)
*****

Karma: 16
Antal inlägg: 3405

Kör: Bmw c650gt
Hemort: Stockholm, NV om.



Hemsida
« skrivet: 2011-03-19, 15:08:23 »

Åkte till jobbet nu för att fixa lite papper, behövde krubb så jag gästade en bra kebabrestaurang helt nära.
Rätt mycket folk där så alla vanliga förströelsetidningar var ute bland andra gäster så det enda som såg intressant ut var något som hette Stil. (tror jag det var)

Efter att bläddrat ett tag så slogs jag av att nästan ingen såg glad ut och väldigt många såg glåmiga på gränsen till sjuk ut.

Med en egen dotter så vet jag redan hur tufft det är och hur intensiv navelskådningen blivit men det var ändå lite av en aha upplevelse som jag kände.

Det låter säkert som en klyscha t.o.m. lite hemskt men jag är faktiskt rätt glad att jag inte är tonåring idag.


-Tomas
Loggat

Those are my principles. If you don't like them I have others Wink

Groucho Marx.
Sidor: [1] Skriv ut 
« föregående nästa »
Gå till:  


Logga in med användarnamn, lösenord och önskad sessionslängd

Drivs med MySQL Drivs med PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Giltig XHTML 1.0! Giltig CSS!
Sidan skapades på 0.038 sekunder med 18 databasfrågor.