Jag tänker vara där på lördagen. Men jag är inte redo att så här i början av december boka upp mig på någon eventuell träff eller fika vid ett särskilt klockslag. Återkom med den frågan dagarna direkt före!

EDIT:
Man kan ta X2000 från Göteborg till Stockholm vid 8-draget på lördag morgon, tillbringa drygt 5 timmar på mässan, och sedan ta kvällståget hem till Göteborg strax efter kl 18.
Först hojsnack på vägen upp (3 tim), sedan mässan förstås (5-6 tim), och slutligen tidningar och broschyrer och SJs dyra rödvin i restaurangvagnen på vägen hem (3 tim). En heldag! Vi var några som körde just det konceptet 2010 och det blev riktigt bra.
Har man gott om tid och vill spara några hundralappar så ordnar Yamahacenter (och ev. Johans Mc) mässresa med buss. Avresa runt 06.00(!), hemma igen i Gbg runt 24.00. De talade om runt 600 kr för resa, frukostmacka och inträde. Billigare än SJ alltså, men 6 + 6 timmar i buss är
länge. 3 + 3 timmar tåg är mindre...